Till senaste kommentaren
Detta inlägg är gammalt och kan innehålla inaktuell information.

Vilket ursprung har E422, E471, E415 och lecitin?

Hej!
Jag undrar över om dessa ingredienser är vegetabiliska: E422, E471, E415 och lecitin?
Gäller detta då alla era produkter där detta nämns? Vad utvinns det ifrån?

Skulle ni även kunna skriva ut "vegetabilisk" framför på förpackningarna så man slipper känna sig osäker?

Tusen tack!

Kommentarer

Kommentera eller skriv ett nytt inlägg

Ditt namn och inlägg kan ses av alla. Din e-post visas aldrig publikt.